Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Co je nového..

7.srpen 2010

Z výstavy v Úvalnu jsme si přivezli nového kluka, dvouměsíčního chlapečka z Očkového vrhu ze Svahu. Na výstavě v Olešné, jsem nad mimčama z tohoto vrhu nerozhodně stála, zda vzít třetího nebo ne, náhoda chtěla, že jsme na sebe nakonec tak trochu zbyli. Ale jsem ráda, malý Svahovec je klíďas, samozřejmě fešák a po Pampim vše kopíruje. Během deseti minut doma se naučil mi chodit na klín a nechá se pohladit:)

Pampi se s ní srovnává dobře, po několika hodinách, co spolu byli na posteli a v přepravce, naprosto bez problémů, jsou už i v jedné kleci. Jediný problém byl, že hamaky jsou pampiho, takže drobek spinká v rohu na zemi:)

 


5. srpen 2010

Začátek srpna pro nás byl smutný, protože jsme se museli rozloučit s našim modrým krasavcem. Dostala ho rakovina, která zasáhla břišní dutinu, postihla odhadem (prohmat) ledviny a slezinu. Podle rychlosti růstu a šíření a nateklých uzlin veterinář usoudil na lymfom. Pitva nebyla provedena. K odchodu jsme mu pomohli.

 


červen 2010

Všechna miminka našla nakonec své páničky, doufejme, že se jim bude dařit dobře. Další krytí našimi samečky už neočekáváme, v případě Pampinuse nepřipadá v úvahu díky prodělanému vleklému zápalu plic, v případě Štefana nemáme vhodnou samičku. 

Kluci jsou zatím zdraví, drobný absces na Štefově ocásku jsme vyřešili během pár minut, další zanícení se nám naštěstí vyhlo.

Pampiska zmohlo zlobení a tak usnul:) 


květen 2010
Miminka jsou pomalu v nových domovech, pořád je ale volný sameček (S, am.modý, varieberk) a samička (R, am.modrá, varieberk/am.berkshire).
Na miminka jsem se byla podívat, jsou velice kontaktní a čilá. Zatím se mi nestalo, že by mě měsiční špuntě olizovalo, dávalo pusinky, oňuchávalo, mazlilo se a málem uslo v dlani. V případě zájmu kontaktujte ChS Rattenburg na tel.čísle 777811594 (volat).


21.4.2010
Krytí v Nippylandu se nepodařilo a nebude se opakovat vzhledem k věku samičky.

A teď veseleji:) Všech 11 špuntů zvládlo své první dny a už se krásně vybarvili:) Miminka jsou nejen v am.modré, ale 2 samičky a jeden sameček platina, dokonce jeden klučík vypada na siam. Uši S i D, srst S a R. Znaky berkshire, varieberk, možná i am.berkshire.

Miminka budou k odběru v Brně a po dohodě v jiných městech. Mohu zajistit dovoz do měst Vyškov, Kojetín, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol, Studénka, Ostrava a okolí.

Fotografie a způsob zamluvení najdete tady: http://www.rattenburg.estranky.cz/stranka/miminka-k-odberu


10.4.2010
Včera,  9.4. okolo půl dvanácté se v ChS Rattenburg narodilo našemu Štefovi (New Yorker of Nippyland) 11 miminek!!:)
Krytá samičky z domácí stanice Nippyland se zřejmě nepodařilo, pár dní před plánovaným porodem se nezdá, že by samička byla zabřezlá.


Březen 2010
Po dlouhé době upravuji stránky, doufám, že je dále nebudu tak zanedbávat, jako tomu bylo doteď. Co se u nás stalo a změnilo?
Přes zimu si Pampisek prošel vleklým zápalem plic, trápili jsme se snad dva měsíce. Dlouho potom ještě povrkával, bez dýchacích obtíží. I vrkání a pískání jsme se v lednu nakonec zbavili. Bála jsem, jak se na našem vztahu podepíše neustálé dávkování atb, ale má mě rád pořád:)
V březnu byl Štefan na krytí, očekáváme miminka v ChS Rattenburg a v mateřské ChS Nippyland. Z důvodu absence registrace jen na VP. Miminka budou s oušky dumbo i standard, srst standard i rex, v barvách bude dominovat am.modrá a černá.


28.6.2009
Sobotni mazlikova vystava nas zmohla na maximum, potkan spal doma pak jak zabity:) Na umisteni to nestacilo, ale i tak 77 bodu z 80 je slusny vysledek:) A co nam bylo vytceno- uzka a spicata hlava, vlnite usi...a jak jsem uz psala, nazrzly zadek. Pry bysme mohli byt jeste vetsi:) a z pozitivnich veci-krasne tmava modra:)
  TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek