Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
O nás

 Začátky

Tak jako většina ostatních potkanářů, jsem od mala tíhla ke zvířatům, téměř jakéhokoliv druhu. Někdy v patnácti jsem potkala na zastávce holku, která měla potkana za krkem. Stejně jako všichni, kdo se s tímhle setkají poprvé, jsem nechápala, jak to, že se to zvíře nebojí, že si jen tak sedí a kouká a celkově mě to fascinovalo. Nicméně pořád nebyl ten správný čas, o potkanech jsem nevěděla nic, jen, že jsou.

V roce 2008 jsem potkala další slečnu, s potkankou, která mi tak učarovala, že bylo rozhodnuto. Po propátrání dostupných informací na internetu, jsem se rozhodla, že raději investuji do miminka z ChS. Našla jsem seznam stanic ve svém okolí a v jedné našla dvě poslední volná miminka. Tak ke mně přišel můj první, Al Dente z Pod kamene...

A tak začla láska, která snad téměř každému, kdo tyhle zvířata pozná, vydrží na několik dalších let.

K Dantemu přibyl New Yorker of Nippyland, ale chvíli na to, na pátek 13.3. mě Dante opustil, neprobral z narkózy po operaci. Zbyla poloprázdná klec a v ní jedno modré, smutné, opuštěné klubíčko. Za dva dny jsme si přebírali od Martiny z ChS Palpebra malého Pampinuse. A právě Martině patří můj velký dík za všechno.

 

Proč ChS

Chovatelských stanic je strašná spousta. Natož nějakých neoficiálních. Chovatelská stanice by měla odchovávat, my odchovy nemáme. Proč tedy?

Od počátku se vyskituji na fórech a diskuzích, pod nějakými přezdívkami, s fotkama dvou potkaních kluků. Dát celé té naši sestavě nějaké jméno, podle kterého bude identifikovatelná, se mi zdá celkem užitečné. Stejně jako spousta zájmových malých chovatelů (a hlavně tradičních ChS, ale nebudeme se srovnávat), se snažím lidem přiblížit, co jsou potkani zač, jak žijí a zbořit jejich zažité představy o špinavém a nemoce přenášejícím, zablešeném tvorovi. Chci chovat svá zvířata transparentně, chci, aby se od nás lidé mohli něco dozvědět, aby se třeba i poučili z našich chyb.
Nemyslím si, že chovatelská stanice by nutně musela odchovávat mláďata, tedy vlastnit samičky. Takže žádná diskriminace:)

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek